Норич Сити 2 - 2 Тотнъм: Кейн спаси късно точката за момчетата на Моуриньо

Хари Кейн вкара късна дузпа, за да спаси Тотнъм при равенството 2:2 срещу последните в класирането Норич Сити в съботния сблъсък във Висшата лига.

Английският национал отбеляза своя мач номер 200 във Висшата лига, като спечели и след това реализира дузпа при оставащи седем минути до края на „Кароу Роуд“. Първият гол на Марио Вранчич във Висшата лига даде преднина на Норич в 18-та минута, а попадение на Теему Пуки беше отменено поради спорна засада.
Кристиан Ериксен от пряк свободен удар временно възстанови равенството преди Серж Орие комично да вкара в собствената си мрежа, но Кейн спести донякъде унижението на "шпорите" в заключителните минути.

Какво означава това? Тотнъм извън челната четворка

Победа за Тотнъм щеше да ги изведе над Челси на четвърто място преди мача на "сините" срещу Арсенал в неделя. Проблемите им в отбрана обаче им струваха победата и те могат да изпаднат до осмо място преди следващия кръг.

Ериксен впечатлява под Моуриньо

Ериксен имаше голямо влияние след влизането си от пейката при победата с 2:1 над Брайтън и Хоув Албиън на 26-ти и беше възнаграден с първи старт от ноември. Полузащитникът, силно свързван с трансфер през януари, отбеляза впечатляващ гол от свободен удар - 23-тият му гол във Висшата лига извън наказателното поле - още един знак, че той се завръща към най-добрата си форма.

"Шпорите" са неубедителни в защита

Нелепият автогол на Орие ще грабне заглавията в пресата, но защитата при откриващия гол на Норич беше вероятно още по-лоша. На Фойт му откраднаха топката, Алдервейрелд и Ндомбеле отстъпиха от Вранчич, а Газанига не успя да спаси, въпреки че докосна топката.

Основни факти:

- Емилиано Буендия асистира за шест гола за Норич Сити този сезон, два пъти повече от всеки друг играч за Канарчетата. Освен това само Кѐвин Де Бро̀йне (70) е създал повече шансове от аржентинеца (57).
- Кейн е вкарал 20 дузпи за "шпорите" в лигата, повече от всеки друг играч за клуба.
- Ериксен е вкарал повече голове извън полето (23) и повече от директни свободни удари (8) от всеки друг играч от дебюта си във Висшата лига за Тотнъм.
- Само Алън Шиърър (145) и Серхио Агуеро (138) са отбелязали повече голове във Висшата лига в първите си 200 участия от Кейн (136).
- "Шпорите" не успяха да спечелят мач от Висшата лига срещу тим, започващи деня в дъното на таблицата за първи път от април 2011 г. (три мача; Р1 З2).

Какво следва?

На Норич му предстои домакински мач срещу Кристъл Палас в сряда, в същия ден, в който Тотнъм пътува за Саутхамптън.

Източник: FOTMOB

Категория: Футболни новини
Тагове: Висша лига, Тотнъм, Жозе Моуриньо