Разгром в Рурското дерби прати Борусия на точка зад Байерн

Интригата за първото място в германската Бундеслига се заплете, след като Борусия Дортмунд спечели убедително домакинството си на Шалке.

Днес се изиграха първите мачове в Германия от март насам. Разбира се, дербито на Рур прикова погледите на футболните фенове, макар да се игра пред празните трибуни на “Сигнал Идуна Парк”.

Началните минути на срещата бяха равностойни. Дори гостите имаха своите шансове да поведат в резултата, но не съумяха да извлекат полза от тях.

Футболна прогноза: Унион Берлин - Байерн Мюнхен

В 29-ата минута на двубоя Борусия откри резултата след нов гол на вундеркинда Ерлинг Холанд. Младият нападател получи прострелно центриране от Торган Азар и с прецизен удар парира стража на гостите.

Минута преди края на първата част домакините се възползваха от неточно подаване на Андре Шуберт. “Жълто-черните” създадоха опасна контраатака, която завърши с попадение на Рафаел Герейро.

Три минути след подновяването на играта Азар сложи точка на спора. Белгийският офанзивен футболист получи подаване от Брандт и с прецизен удар в близкия ъгъл преодоля Шуберт за 3:0.

Последното попадение падна в 63-тата минута и отново бе дело на Герейро.

С успеха в дербито Борусия Дортмунд се доближи на точка зад Байерн, който гостува утре на новака Унион Берлин.

Тагове: Бундеслига, Борусия Дортмунд