14 години от епохалния успех на Левски над Удинезе

На днешната дата /16 март/ се навършват 14 години от победата на Левски над Удинезе за Купата на УЕФА.

Първата среща в Удине завършва при нулево равенство, което не звучи оптимистично за българския тим. Евентуален гол на Удинезе в ответния мач ще даде сериозно предимство на италианския клуб и ще усложни задачата на Станимир Стоилов и компания.

За жалост на 40 хил. публика, заела местата си на “Васил Левски”, този развой изглежда напълно реалистичен, след като в 22-рата минута на двубоя Фернандо Тисоне дава аванс на гостите. Удинезе се прибира с гол преднина на почивката и в оставащото време може да си позволи инкасиране на попадение.

Втората част обаче стартира вихрено за избраниците на Стоилов. Още в 51-вата минута Даниел Боримиров изравнява резултата, след като се възползва от грешка в противниковата отбрана. 12 минути по-късно се стига и до победното попадение, дело на Игор Томашич. Бранителят получава центриране от фланга и нокаутира италианската защита.

Успехът с 2:1 на “Васил Левски” праща “сините” на 1/4-финал за Купата на УЕФА, който бива загубен с общ резултат 2:4 от германския гранд Шалке. Съдийството ощетява българския отбор, но представянето на Левски през сезон 2005/2006 ще остане завинаги в историята на родния футбол.

Категория: Футболни анализи