5 от най-добрите моменти в кариерата на Лука Модрич

Лука Модрич има доста добра кариера. Той е печелил: Златната топка, Футболист на годината на УЕФА, Най-добър играч на ФИФА, Златната топка на Световното първенство, четири Шампионски лиги, една Ла Лига, една Купа на Краля и четири Световни клубни купи. Доста добре, а?

Направихме малка селекция на петте най-добри момента от впечатляващата кариера на хърватския футболист:

Абсолютно нелепия гол срещу Ливърпул

„Абсолютно нелеп“ е донякъде подценяване на този гол и на факта, че Тотнъм Хотспър успя да победи Ливърпул с 4:0.

След лято на интензивни спекулации относно бъдещето на Модрич в северен Лондон, халфът се завърна в състава на "Шпорите" за срещата с доста слабите тогава "червени" и отбеляза вероятно най-добрия гол в кариерата си - намери топката на ръба на наказателното поле, а след това с топовен изстрел я вкара в горния десен ъгъл на вратата.

Разкъсаната полузащита на Атлетико на финала на Шампионска лига 2014

Първото легендарно добро представяне на Модрич дойде в първата му финална изява в Шампионската лига през 2014 г., когато без реален партньор в средата на терена (той игра заедно с Анхел ди Мария - крило - и не напълно здравия Сами Кедира), той изцяло доминираше.

Усърдието и способността на Модрич да разпределя топката ефективно бяха основите, върху които Реал Мадрид изгради преднина от 4:1 и успя да спечели Шампионската лига за първи път от 12 години.

Същото срещу Ливърпул във финала на Шампионска лига 2018

Пълнокръвно копие на неговото майсторско представяне от 2014 г. Модрич водеше шоуто в Киев, забавяйки известния бурен отбор на Ливърпул на Юрген Клоп и диктувайки темпото на играта.

Реално той спечели всяка борба и завърши всеки пас по пътя към четвъртия триумф в Шампионската лига в кариерата си. Впечатляващо.

Награда "Златна топка" на Световното първенство по футбол 2018

Да, виждаме, че той изглежда доста потиснат на тази снимка, защото загуби финала, но като цяло Световното първенство през 2018 г. беше изумително за Модрич.

Той изведе доста скромния отбор на Хърватия до финала на състезанието - побеждавайки Англия на полуфиналите - и спечели наградата "Златна топка" за най-добър играч на турнира.