Александър Везенков изригна в последната част за победата на Олимпиакос

Последната четвърт на срещата между Байерн Мюнхен и Олимпиакос ще остане дълго в паметта на родния талант Александър Везенков. Срещата завърши при резултат 89:72 за Олимпиакос.

Везенков бе ключовата фигура за осмата победа на гръцкия гранд в Евролигата, той записа рекордните за кариерата си 20 точки само за 17 минути.

До почивката крилото записа 6 минути и имаше 2 точки и 4 борби в актива си, но истинското изригване дойде в последния период. В него националът ни реализира 5 тройки и реализира общо 18 точки - повече от половината актив на Олимпиакос.

Именно в тази финална четвърт домакините решиха нещата, след като преди това мачът бепе на кантар, а Байерн водеше в дълги периоди. И точно пламъкът на Везенков и неговите тройки запалиха фитила за 35:19 в заключителните 10, които доведоха до сериозната разлика.

"Играхме добра защита, вкарахме много, в сравнение с първия мач с Байерн, но когато приклещиш съперника така, е по-лесно. Още обаче сме далеч от Топ 8, затова трябва да работим доста още, не можем да сме задоволени от резултата," заяви Играчът на мача Везенков.

Категория: Баскетболни новини