Арсенал 2 - 0 Манчестър Юнайтед: Пепе и Сократис точни за първа победа на Артета

Микел Артета вкуси победата за първи път, откакто пое Арсенал, след като третия гол на Никола Пепе за сезона постави отбора на курс за победа с 2:0 над Манчестър Юнайтед на Емирейтс Стейдиъм.

Националът на Кот д'Ивоар, Пепе се възползва от нервното начало на мача за тима на Оле Гунар Солскяер, който загуби за втори път в 10 мача в лигата, след като не успя да се възползва от недостатъците на Арсенал по начина, по който Челси го направи при победата с 2:1 на същото място три дни по-рано.

Сократис Папастатопулос удвои преднината на Арсенал малко преди полувремето, а подобрението на домакините беше свидетелство за влиянието на Артета върху отбора, който изглеждаше хаотичен през по-голямата част от този сезон.

Възродените Месут Йозил и Гранит Джака в средата на терена за артилеристите ще зарадват особено треньора, който донесе едва втората победа на Арсенал в 13 изтощителни мача от Висшата лига, които доведоха до изпадане в долната половина на таблицата, като тази победа ги вдигна до 10-то място и предлага повод за оптимизъм в началото на 2020 г.

Какво означава това? Краят на дълго чакане в Емирейтс

Предишната победа на Арсенал у дома във Висшата лига беше чак на 6 октомври, когато победиха Борнмут с 1:0, но начинът, по който момчетата на Артета вършеха задачите си и побеждаваха Юнайтед по целия терен, ще направи феновете доволни толкова, колкото и резултатът.

Атаката е най-добрата защита за Колашинац

Спринтовете на Колашинац не дадоха почивка на Юнайтед, тъй като Арсенал атакува с допълнителен човек през първото полувреме и той продължаваше да атакува по левия фланг, за да гарантира, че Йозил винаги има опция отстрани.

Марсиал липсва

Марсиал рядко получаваше пасове, но дори когато го правеше в опасни зони, той твърде често реагираше бавно и избираше да се изолира напред, вместо да се върне и да помогне на своите колеги в средата на терена.

Основни факти:

- Арсенал приключи серия от седем домакински мача без победа във всички състезания, за да регистрира първата си победа на стадион Емирейтс след победата с 3:2 над Витория Гимараеш в Лига Европа през октомври.
- Юнайтед вече губи четири от последните си пет гостувания във Висшата лига на Арсенал (една победа).
- Пепе вкара всичките си пет гола за Арсенал в Лондон - четири у дома и един на Олимпийския стадион в Лондон.
- Артета е седмият мениджър, който регистрира първата си победа във Висшата лига в мач срещу Юнайтед, и първият след Дерън Мур през април 2018 г. с Уест Бром.
- Арсенал отбеляза осем гола след корнери във Висшата лига този сезон, с два повече от всеки друг отбор.

Какво следва?

Арсенал отново са у дома в понеделник, когато Лийдс Юнайтед гостува за Купата на ФА, а в събота Юнайтед гостуват на "вълците" в същото състезание.

Източник: FOTMOB

Тагове: Висша лига, Арсенал, Манчестър Юнайтед