Арсенал спечели трофей в дебютния сезон на Артета

Изминаха едва седем месеца от назначаването на Микел Артета като наставник на топчиите, но периодът се оказа достатъчен за испанския специалист, за да донесе трофей във витрината на клуба.

Арсенал спечели финала за ФА Къп срещу Челси с резултат 2:1, макар да инкасира ранно попадение.

Кристиан Пулишич даде аванс на “сините” още в 5-ата минута. Този гол бе напълно заслужен, тъй като избраниците на Франк Лампард стояха по-стабилно в началните минути и на няколко пъти всяха смут в защитата на Арсенал.

В 28-ата минута обаче “артилеристите” изравниха резултата след точно изпълнена дузпа от голмайстора Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът бе фаулиран от Сезар Аспиликуета и не остави шансове на Кабайеро от точката за дузпа.

Победното попадение за символичните домакини падна в 67’, а негов автор отново бе Обамеянг. Нападателят получи подаване от Пепе, елиминира съпротивата на Зума и прехвърли Кабайеро с прецизен удар.

Няколко минути по-късно Матео Ковачич остави своите съотборници с човек по-малко, след като получи втори жълт картон. Повторенията на ситуацията не убедиха зрителите, че има контакт между хърватина и Гранит Джака, но Антъни Тейлър изглеждаше уверен в решението си.

Все пак успехът на Арсенал в турнира бе напълно заслужен. Очаква се това да мотивира ръководството и да бъдат осигурени повече средства за летни покупки.

Челси ще трябва да се задоволи с място в топ 4, което му гарантира участие в Шампионска лига през следващата кампания.

Тагове: Висша лига, Арсенал, Челси