Аталанта с пореден убедителен успех крачи към кота “100” (видео)

Аталанта записа още един разгромен успех в първенството, надигравайки предпоследния Бреша с 6:2.

Победата тласна бергамаските на втората позиция, на шест пункта от лидера Ювентус. Основната задача пред Гасперини и избраниците му е да изпреварят Лацио и Интер за сребърните медали.

На този етап целта изглежда напълно изпълнима, имайки предвид каква е резултатността на “черно-сините”. Аталанта има в актива си 93 гола, средно по 2.82 на мач. В модерната история на Серия А това е рекордно постижение.

Виж също: Висша лига: Кой може да се класира за Шампионска лига и Лига Европа?

През сезон 1958/1959 Фиорентина записва 95 гола, през 1949/1950 съставът на Интер реализира 118 попадения, а рекордьор по този показател е легендарният отбор на Торино (1947/1948) със 125 гола, но тогава в шампионата участват 21 тима.

Победата на Аталанта над Бреша дойде сравнително лесно. Играчите на Гасперини откриха още във 2-рата минута чрез Марио Пашалич. Бреша изравни в 8-ата минута, но още до полувремето резултатът бе набъбнал на 4:1. След почивката Марио Пашалич оформи своя хеттрик, а второто попадение за гостите падна в заключителните минути.

Бреша е почти сигурен изпадащ, докато Аталанта се бори за второто място. Да не забравяме също, че бергамаските са четвъртфиналисти в тазгодишното издание на Шампионска лига.

Тагове: Серия А