Байерн превзе Лондон за втори път през сезона

Байерн Мюнхен постигна категоричен успех с 0:3 в първия мач от 1/8-финалите на Шампионска лига срещу Челси.

Срещата започна по-силно за гостите, които получиха шанс да поведат още в 1-вата минута. Томас Мюлер стреля от границата на наказателното поле, но Кабайеро не изпита особени проблеми.

Последваха още няколко положения пред германския тим, в които бяха замесени Кингсли Коман и Роберт Левандовски, преди да се стигне до удара в гредата на Мюлер. Германският футболист получи страхотно центриране от фланга и нанесе опасен удар с глава, който попадна в напречната греда.

Първото по-опасно положение пред Челси дойде в 43-тата минута, когато Маркос Алонсо отправи топовен изстрел от 15 метра, но той бе блестящо спасен от Мануел Нойер.

Така, на почивката двата отбора се прибраха при нулево равенство, което не отговаряше максимално на броя ситуации в двете наказателни полета.

Второто полувреме стартира ударно за баварци. В 51-вата минута Серж Гнабри и Роберт Левандовски участваха в двойна комбинация, която завърши с попадение за 24-годишния германец.

Три минути по-късно двамата изнесоха поредна лекция на домакинската отбрана. Левандовски отправи феноменално извеждащо подаване към Гнабри, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата, охранявана от безпомощния Кабайеро.

Третият гол за Байерн, който оформи окончателния резултат 0:3, падна в 76-ата минута. Алфонсо Дейвис проби великолепно по левия фланг и асистира на Левандовски за 11-ия му гол в тазгодишното издание на Шампионска лига.

Припомняме, че Байерн Мюнхен спечели последното си гостуване в Лондон с 2:7 срещу Тотнъм.

Постигнатият успех във вторник вечер се оказва седми през настоящия сезон в евротурнира, а головата разлика на тима от Бавария бе покачена на 27:5.

Тагове: Байерн Мюнхен, Челси, Шампионска Лига