Барселона загуби две точки в мач с три дузпи и автогол (видео)

Барселона завърши наравно 2:2 срещу Атлетико Мадрид в двубой от 33-тия кръг на Ла Лига.

Кике Сетиен предприе известни рокади в състава, стартирайки само с двама нападатели. Атакуващото дуо бе сформирано от Лео Меси и Луис Суарес, докато Антоан Гризман остана на резервната скамейка.

“Блаугранас” стартира по-добре срещата, макар в 7-ата минута гостите също да стигнаха до опасна ситуация. Яник Караско центрира от пряк свободен, топката не бе засечена от нито един футболист и премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Виж също: Минимален успех на “Корнеля Ел Прат” прати Реал на две точки пред Барселона

Все пак Барселона поведе в резултата в 11-ата минута. Центриране от корнер бе отклонено от Серхио Бускетс, което изненада Диего Коща и нападателят на “дюшекчиите” си отбеляза автогол.

Радостта на домакините бе краткотрайна. В 17’ Атлетико получи право да изпълни наказателен удар след нарушение на Артуро Видал срещу Караско. Първоначално Диего Коща пропусна дузпата, но след преглед с ВАР бе установено, че Тер Щеген е напуснал гол линията преди изпълнението ѝ. Тя трябваше да се пребие, а този път отговорността бе поета от Саул Нигес, който реализира за 1:1.

Втората част започна с дузпа за домакините, след като Нелсън Семедо бе фаулиран в наказателното поле на гостите. Зад топката застана Лео Меси, който с изпълнение в стил “Паненка” отново даде аванс на своя тим.

В 61-вата минута бе отсъдена най-спорната дузпа в двубоя за лек контакт между Семедо и Караско. Саул отново успя да реализира, макар Тер Щеген да уцели ъгъла.

Загубените две точки от Барселона дават шанс на прекия конкурент Реал да се отскубне с 4 пункта на върха. “Лос Бланкос” домакинства на Хетафе в четвъртък от 23:00 часа.

Тагове: Ла Лига, Барселона, Атлетико Мадрид