Белгия се класира на Европейското след разгром над Сан Марино.

Ромелу Лукаку реализира съответно своят 50-и и 51-и международни голове, а Белгия стана първият отбор, който се класира за Евро 2020, след като наниза на Сан Марино 9 безответни гола, изравнявайки рекорда за най-голяма победа в тяхната футболна история.

Нападателят на Интер Милано Лукаку стана първият белгиец, който достига 50 гола за националния си отбор, реализирайки с техничен удар с десния крак, откривайки резултата в 28-ата минута.

Той след това асистира на Насер Шадли три минути по-късно, а автогол на Кристиан Броли пък изведе Белгия напред с 3: 0. Лукаку реализира своя втори гол и общо 51-ви на своята сметка за Белгия, в 41-та минута, като му асистира новото попълнение на Реал Мадрид - Еден Азар.

Четете Още: Не е зле, като за дебеланко - Лукаку отвърна на критиците.

Отклонена топка на Тоби Алдервейрелд в 43-ата минута и точен изстрел на Юри Тилеманс пратиха Белгия с комфортна преднина от 6-0, още на почивката.

Темпото второто полувреме се забави, преди Кристиан Бентеке да прекъсне тригодишната си голова суша в международните мачове. Влизайки от пейката, той успя да отбележи в 79-ата минута.

18-годишният Яри Верхарен пък също се включи успешно от пейката, като той успя да вкара първият си гол при мъжете в 84-тата минута, реализирайки от дузпа за 8-0, а Тимоти Кастанье пък оформи крайното 9-0, в 90-ата минута.