Божигол оглави страниците на италианските вестници

Валери Божинов се завърна в италианския футбол след дългогодишно отсъствие. Бившият български национал премина в редиците на втородивизионния Пескара, водещ битка за участие на плейофите.

И докато местните привърженици се надяваха, че Божинов ще помогне на отбора им в офанзивен план, нападателят сътвори чутовна глупост, преди да е дебютирал с екипа на новия си тим.

Прочети също: Валери Божинов взе №33 в Пескара

В неделния следобед Пескара гостуваше на четвъртия в подреждането Кротоне. Домакините, сочени за фаворити от букмейкърите, стигнаха до категоричен успех с 4:1. Но не това бе основна тема в спортните медии на Апенините.

Българският футболист се превърна в най-дискутираната личност, тъй като получи червен картон, преди да е изиграл и минута за Пескара. В 26-ата минута главният арбитър се насочи към скамейката на гостите и показа директен червен картон на Божинов. Основната причина, която е изтъкната в доклада след мача, сочи, че българинът е давал съвети и наставления на страничния съдия да вдига флага, когато има засада.

Пескара остава на 12-ата позиция в класирането, на 4 точки от осмия Порденоне.