Борусия разпиля Кьолн, Халанд отново в центъра на събитията

Борусия Дортмунд се разправи със състава на Кьолн, стигайки до успех с 5:1. Два от головете бяха дело на новото попълнение Ерлинг Халанд.

Вундеркиндът продължава да изумява футболна Европа. Халанд блесна с нови две попадения, след като се появи в игра в 65-ата минута на двубоя.

“Жълто-черните” стартираха срещата с ранно попадение, още в 1-вата минута, реализирано от Рафаел Герейро след асистенция на Джейдън Санчо. Марко Ройс вкара за 2:0 в 29-ата минута, с което бе оформен резултатът на почивката.

Прочети още: Ерлинг Халанд заби три гола в дебюта за Борусия Дортмунд

В началото на втората част Санчо направи резултата класически, а Марк Ут върна едно попадение за “козлите”.

Минута след гола на гостите, публиката посрещна окуражително новия нападател Ерлинг Халанд. Младокът се нуждаеше от 12 минути, за да реализира дебютното си попадение на “Сигнал Идуна Парк”, след като добави отбитата от вратаря топка. Вторият му гол, паднал в 87-ата минута, бе далеч по-запомнящ се. Халанд преодоля стража на Кьолн и с удар от малък ъгъл оформи крайното 5:1 в полза на Борусия.

Така, след изиграни 60 минути с “жълто-черната” фланелка, норвежкият нападател натрупа на сметката си 5 попадения. С това си постижение Халанд влезе в историята, тъй като нито един друг футболист в Бундеслигата не е вкарвал 5 гола в първите си 2 мача.

Тагове: Бундеслига, Борусия Дортмунд