Ботев Пловдив - Берое 3 : 1

Ботев Пловдив продължи със стремглавото изкачване в таблицата след петата си поредна победа. Тя дойде с 3:1 над Берое в "Битката за Тракия".

Канарчетата не спират с демонстрацията на характер и желание за победа след назначението на треньора Ферарио Спасов. Домакините бяха по-агресивни, създадоха повече положения и логично взеха трите точки.

Пореден изстрел от дистанция на Неделев, преодоляващ грешно излезлия вратар на Берое, откри резултата още в 9-та минута. Минута преди почивката, равенството възстанови Александър Цветков след разбъркване в наказателното поле на Ботев при корнер. Домакините си върнаха аванса още в 54-та минута чрез Александър Тонев, а крайното 3:1 оформи младата надежда Станислав Шопов, който е на едва 17 години. Напрежението взе връх в 84-та минута, когато Педро Еуженио от Берое си изкара втори жълт и съответно червен картон. Канарчетата не успяха да се възползват от численото си превъзходство и да отбележат още попадения в оставащите минути на мача.

След двубоя Ботев Пловдив заема 9-то място с 25 точки, с толкова е и Берое, който е на 8-мо. В следващия кръг Ботев гостуват на Витоша, а Берое посрещат Царско село.

Тагове: ЕфБет Лига