Бруно Фернандес: Как мракът на Манчестър Юнайтед беше вдигнат от португалския полузащитник

Когато Бруно Фернандес пристигна в Манчестър Юнайтед, той се присъедини към отбор, който беше подплашен от собствените си фенове при домакинско поражение от Бърнли дни по-рано.

Това беше ниската точка в сезона на клуба, четвъртото им поражение в седем мача във Висшата лига.

Атмосферата на „Олд Трафорд“ беше наречена „токсична“, представянето „смущение“, а отбора на Юнайтед бе „най-лошият през последните 30 години“ след този резултат на 22 януари.

Но само с едно подписване по-късно, Юнайтед сякаш са трансформирани. Те са отбора в най-добра форма в последните осем мача след пристигането на Фернандес и обречеността и мрака се вдигнаха напълно.

Жив, свободно протичащ стил се очертава под Оле Гунар Солскяер - със сърцето на Фернандес.

Срещу Брайтън 25-годишният полузащитник - наричан от привържениците "португалското великолепие" - вкара два пъти при победа с 3:0, включително блестящо воле, за да поддържа заряда на отбора си за квалификациите на Шампионска лига.

Бившият човек на Спортинг Лисабон беше пълен с живот в своите 64 минути на терена, свързвайки се добре с Пол Погба, но показа и защитните си способности също с три мача, като два пъти спечели владението на топката.

"Фернандес можеше да играе само 10 минути и аз бих го оценил като човек на мача", заяви бившият интернационал на Англия Карън Карни по BBC Radio 5 Live. "Той е просто толкова изящен и беше привилегия да го гледам как играе. Разликата, която направи за този отбор на Манчестър Юнайтед, е невероятна.

"Мисля, че Манчестър Юнайтед има нужда от друг атакуващ полузащитник, но този халф е вълнуващ. Фернандес е фантастичен и бях изненадан, че той излезе."

Четете още: Прогноза за Виляреал - Реал Сосиедад

В 12-те мача, в които участва във всички състезания, Юнайтед спечели осем и завърши равен в четири двубоя, вкара 28 гола и допусна само четири.

От дебюта си през февруари Фернандес участва пряко в повече голове във всички състезания от всеки друг играч от Висшата лига, с шест гола и четири асистенции.

Юнайтед се намира на две точки от четвъртия Челси и три зад трето класирания Лестър, с когото се сблъскват в последния ден на кампанията в мач, който все още може да бъде престрелка за място в Шампионската лига.

Победата в Брайтън изкачи Юнайтед на пето място, което вече би било достатъчно за място в Шампионска лига, ако се спази забраната на Манчестър Сити от европейската конкуренция.

"Ние се борим за място в Шампионската лига и знаем, че можем да постигнем това", каза Фернандес.

Още през януари след загубата на Бърнли, Солскяер беше под все по-голям натиск и заяви, че след тази игра неговата страна "не е достатъчно добра" и "липсват идеи".

Думите му бяха съвсем различни след доминиращата им победа в Брайтън.

"Те имат основание да бъдат уверени, защото играят фантастично", заяви Солскяер пред BBC Sport. „В този отбор има качество, играчите ни са годни и сега имаме конкуренция за местата.

"Имам повече от един играч който може да обърне развоя на мача, имаме няколко топ играчи. Бруно дойде и беше фантастичен. Той донесе този печеливш манталитет със себе си. “

"Радост е да ги гледаш, когато ги видиш как се радват."

Категория: Футболни анализи
Тагове: Висша лига, Манчестър Юнайтед