България победи Великобритания в новия турнир ATP Cup

Невероятен обрат на българския отбор му осигури историческа първа победа по време на встъпителния турнир ATP Cup с награден фонд 22 млн.долара. Първият съперник на нашите момчета, водени от първата ни ракета Григор Димитров, бяха островитяните от Великобритания. В първата среща за деня Димитър Кузманов изпусна на косъм победата срещу Камерън Нори с 1-2 сета.

Пловдивският талант загуби с 6-2, 3-6, 6-2. В другия сингъл играещият капитан Григор Димитров успя да обърне мача срещу Даниел Евънс. Гришо започна със сет пасив, но след това успя за изравни и в крайна сметка в третата част не даде никакъв шанс на съперника си, срещу когото записа трети успех в мачовете между двамата.

Така изходът от мача между България и Великобритания трябваше да се реши в мача на двойки. Нашият тим в състав Григор Димитров и Александър Лазаров игра блестящо, въпреки че никога до сега не са си партнирали на двойки. Те се справиха с едни от лидерите в света Джейми Мъри и Джо Сейлсбъри. Българите спасиха два мач поинта за крайното 7-6/5/, 6-7/2/, 11-9.

„Шансовете ни клоняха към пълната нула. Казах на момчетата, че това може да бъде исторически момент за нас. Ние сме тук да играем и го направихме. Мога да кажа едно огромно благодаря на целия отбор“, коментира след мача на двойки Григор Димитров.

След края на първия ден от турнира срещата на българите срещу англичаните беше класирана под номер 4 в събитията на деня под надслов „Никога не се предавай“. В отбора на България освен Григор Димитров са още Димитър Кузманов, Александър Лазаров, Александър Донски и Адриан Андреев. Наши съперници в група C са Великобритания, Белгия и Молдова, а срещите се играят в Сидни.

Категория: Тенис новини