Големият риск с Каземиро

Сезон 2019/20 трябва да бъде преименуван на Каземиро, човекът, който изигра почти всички мачове за Реал Мадрид и Бразилия.

Нито Зинедин Зидан, нито Тите могат да си позволят да оставят полузащитника, след като той е изиграл 1114 минути от възможните 1,170 минути (от 13-те възможни мача) от началото на сезона, което се равнява на 95,4 процента.

В четвъртък с Бразилия Каземиро си добави още 90 минути при равенството 1:1 на Селекао с Нигерия. Така че, това ще увеличи допълнително процента на изиграните минути на Каземеро.

Четете още: Дейвид Бекъм има за цел да с подпише Мбапе

Обаче не само Тите изстисква всичко от бразилеца. В Реал Мадрид Каземиро е най-използваният играч на Зидан, дори не почива в мача срещу Осасуна, в която французинът даде почивка на седем титулярни играчи.

Досега в тази кампания Каземиро играе всяка минута, като изключим последните 30 минути срещу Леванте. Той бе сменен, заедно със Серхио Рамос.

Сега дилемата на Зинедин Зидан е дали да даде почивка на 27-годишния бразилец за мача в Реал Майорка на 19 октомври преди пътуването до Камп Ноу следващия уикенд.

Четете още: Реал Мадрид иска Ериксен през Януари

Предубедеността предполага, че на Каземиро ще бъде дадена почивка, но недостигът на халфове – особено на позициите на централната защита – затруднява, тъй като Тони Кроос е контузен, Феде Валверде няма да се връща в испанската столица до петък, а 34-годишният Лука Модрич изигра два пълни мача с Хърватия през международната пауза.