Гуардиола: "Контузията на Агуеро не изглежда добре"

Пеп Гуардиола може да остане без голмайстора Серхио Агуеро за продължителен период от време - след като заяви, че контузията на нападателя на Манчестър Сити "не изглежда добре".

Агуеро спечели дузпа за отбора си в първото полувреме, но контузията му хвърли сянка върху доминиращата победа на Сити с 5:0 над Бърнли на Етиха̀д Стейдиъм.

Гуардиола не беше сигурен в точната диагноза, но каза пред Sky Sports, че аржентинският национал е чувствал болка в коляното си, която изглежда се е влошила при сблъсъка с капитана на Бърнли Бен Ми.

"Не изглежда добре. Нещо в коляното е, така че ще видим утре", каза мениджърът на Сити.

„Чувстваше нещо в коляното си и се бореше през последния месец с известна болка в коляното, така че ще видим."

"Не съм лекар, но не изглежда добре."

Рияд Марез вкара втория си гол в мача от дузпа, Фил Фоден също отбеляза два, а Давид Силва завърши списъка на голмайсторите.

Агуеро е вкарал 23 пъти във всички турнири през този сезон, а 16-те му гола във Висшата лига означават, че е отбелязвал на всеки 91 минути.

Източник: FOTMOB

Тагове: Висша лига, Пеп Гуардиола, Манчестър Сити