Два рекорда съпътстваха сблъсъка между Наполи и Барселона

Осминафиналът между Наполи и Барселона, който завърши при равен резултат 1:1, бе придружен от две значими постижения.

С попадението, което реализира в 30-ата минута на срещата, Мертенс изравни рекорда на Марек Хамшик за най-много отбелязани голове с екипа на неаполитанци.

Попадението бе 121-во на сметката на нисичкия белгиец, който играе седмия си сезон за Наполи. Очаква се в края на кампанията Мертенс да напусне Неапол, но дотогава има достатъчно шансове, за да се превърне в едноличен топ реализатор за клуба.

Припомняме, че третата позиция в престижната класация е държана от Диего Марадона, който има 115 гола за “небесносините”.

Другият рекорд бе записан от главния арбитър Феликс Брих. Това бе 57-ия мач на германеца в най-елитната клубна надпревара, което се явява своеобразен рекорд. Дебютът на Брих в Шампионска лига е през 2008 г., когато ръководи сблъсъка между Ливърпул и ПСВ.

В снощния мач реферът раздаде 6 жълти картона и изгони Артуро Видал в заключителните минути.

Тагове: Шампионска Лига, Наполи