Де Бройне е под въпрос за дербито на Манчестър

Кевин Де Бройне пропусна победата на Манчестър Сити над Шефилд в сряда в турнира ФА Къп преди предстоящото пътуване до Олд Трафорд.

Мениджърът на Манчестър Сити, Пеп Гуардиола, не е сигурен дали Кевин Де Бройне ще може да се включи в дербито в неделя срещу Манчестър Юнайтед поради контузия на рамото.

Сити триумфира с 1:0 над отбора от Чемпиъншип - Шефилд Уензди в сряда, а попадене на Серхио Агуеро изпрати носителите на трофея към четвъртфиналите.

Изказвайки се след победата в сряда, Гуардиола разкри, че звездата Де Бройне отсъства заради проблем, получен в заключителните етапи на финала за Купата на EFL срещу Астън Вила през уикенда.

Мениджърът на Сити призна, че не знае дали 28-годишният играч ще бъде готов за уикенда, когато Сити излиза на Олд Трафорд във Висшата лига.

"Кевин имаше проблем тук [сочейки рамото си]", заяви Гуардиола пред медиите. „Не беше годен да играе".

"В последния мач, последните минути, той падна лошо и имаше проблем с гърба. Не знаем колко дълго ще бъде извън игра. Надяваме се, че не много."

На въпрос дали белгийският национал Де Бройне ще бъде готов да се изправи срещу Юнайтед, той отговори: "Не знам."

Де Бройне влезе от скамейката при смяна във второто полувреме срещу Вила, заменяйки Илкай Гюндоган в 58-ата минута на стадион "Уембли".

След мача срещу Юнайтед, Сити посрещат Арсенал следващата сряда, докато вторият мач от осминафиналите на Шампионската лига срещу Реал Мадрид ще се проведе на Етихад Стейдиъм на 17 март.

Източник: FOTMOB

Категория: Футболни новини
Тагове: Висша лига, Байерн Мюнхен, Пеп Гуардиола, Манчестър Сити