Денвър приземи Ракетите!

Изминалата вечер ни предложи редица мачове, кой от кой по-интересен. Лука Дончич беше неотразим за пореден път. Клипърс надделяха в играта със Селтикс. Детройт продължиха ужасяващата серия загуби, а Джеймс Хардън беше спрян до само 27 точки. Също толкова имаше и центъра на Денвър Никола Йокич който завърши с 12 борби и беше основна фигура за победата на Нъгетс над Хюстън със 105 на 95. С това беше прекъсната серията от осем поредни победи за Ракетите.

Накратко за останалите срещи:

Ню Йорк Никс (4-11) – Филаделфия Севънти Сиксърс (9-5) – 104:109 – Огромен повод на радост за Фили беше първата тройка на Бен Симънс в официален мач.

Сан Антони Спърс (5-10) – Вашингтон Уизърдс (4-8) – 132:138 – Грег Попович не бе губил 7 поредни срещи от 1997 година, но Брадли Биел се развихри и отбеляза 33 точки за Вашингтон.

Милуоки Бъкс (11-3) – Атланта Хоукс (4-10) – 135:127

Шарлот Хорнетс (6-9) – Бруклин Нетс (6-8) – 91:101 – Бруклин взеха победа без Кайри Ървинг

Кливлънд Кавалиърс (4-10) – Маями Хийт (10-3) – 100:124

Орландо Меджик (6-8) – Торонто Раптърс (10-4) – 97:113

Голдън Стейт Уориърс (3-13) – Далас Маверикс (9-5) – 94:142 – Лука Дончич с още един трипъл-дабъл. Този път реализира 35 точки, 10 борби и 11 асистенции. 33 от точките дойдоха в първото полувреме на двубоя, а Дончич беше на игрището само за 25 минути.

Детройт Пистънс (4-10) – Чикаго Булс (5-10) – 89:109 – Лаури Марканен отбеляза 24 точки за Булс.

Юта Джаз (9-5) – Минесота Тимбъруулвс (8-7) – 103:95

Бостън Селтикс (11-3) – ЛА Клипърс (10-5) – В първата среща на Пол Джордж и Кауай Ленърд на игрището Клипърс успяха да се справят с отбора на Бостън Селтикс. Изненадващо, но най-резултатен за ЛА беше Лу Уилямс с 27 точки.

Категория: Баскетболни новини