Джокович разгроми Милмън и за първи път в кариерата си спечели Japan Open в Токио

Номер 1 в света на мъжкия тенис Новак Джокович спечели за първи път титлата от Japan Open и неговата 78-ма кариерна победа. Ноле доминира над Джон Милмън и се наложи с 6-3, 6-2 гейма.

Завръщането на корта беше шеметно за сърбина, който пропусна няколко силни турнира през последните няколко месеца, заради контузия по време на Откритото първенство на Съединените Щати. Джокович беше неудържим на финала и му трябваха едва 69 минути, за да елиминира съперника си от Австралия. Всъщност победата за Новак е още по-показателна за страхотната му форма в момента, защото по време на всичките си срещи на японска земя той не допусна нито един загубен гейм срещу противниците си.

Водачът в ранглистата спечели в 87 процента от всичките си точки след  първи сервис и взе 6 точки директно от ас. Джокович вече си осигури участие във финалния за годината тенис турнир в Лондон следващия месец.

Категория: Тенис новини