Етър шокира Лудогорец на “Ивайло”

Етър и Лудогорец оформиха равенство 1:1 в 22-рия кръг на efbet Лига. Иван Стоянов откри резултата за домакините, а Марселиньо изравни 120 секунди по-късно.

Очаквано, гостите имаха смазващо предимство във владението на топката и създадените положения, но “виолетовите” се възползваха от единствената грешка в отбраната на разградчани.

В 48-ата минута на срещата Иван Стоянов надбяга полузащитника на Лудогорец – Светослав Дяков, и с далечен изстрел прехвърли излезлия напред Пламен Илиев.

Феновете на домакините изпаднаха в бурен ентусиазъм, но радостта им бе краткотрайна. Лудогорец изравни резултата две минути по-късно чрез Марселиньо. Бразилецът добави отбитата от гредата топка и вдъхна надежда за отмъкване на трите точки от “Ивайло”.

Статистиката на двубоя ни показва 72% притежание на топката за “орлите” и 13 удара към противниковата врата. Освен това разградчани нацелиха четири греди, а на няколко пъти стражът на домакините – Анатоли Господинов, се намеси самопожертвователно.

Спечелената точка остава Лудогорец на върха, а авансът пред втория в подреждането Локомотив се запазва на седем пункта.

В четвъртък избраниците на Павел Върба гостуват на Интер. В медиите на Апенините се появи информация, че двубоят може да се играе пред празни трибуни или на неутрален терен поради случаите на заболели от коронавирус в областта Ломбардия.

Тагове: ЕфБет Лига