Жребият за полуфиналите на ФА Къп размина манчестърските грандове

На полувремето на срещата Нюкасъл – Манчестър Сити бе изтеглен жребият за полуфиналната фаза на ФА Къп.

Арсенал ще се изправи срещу носителя на отличието Манчестър Сити, докато Челси ще срещне съпротивата на Манчестър Юнайтед.

Полуфиналните сблъсъци ще се проведат на 18-19 юли на “Уембли”. Финалният двубой е насрочен за 1 август.

Арсенал достигна до този етап на състезанието след труден успех над Шефилд Юнайтед. “Топчиите” се възползваха от грешка на “остриетата” в заключителните минути и Дани Себайос реализира за крайното 1:2.

Манчестър Сити не изпита трудности при гостуването на Нюкасъл и се поздрави с икономичното 0:2.

Ден по-рано Манчестър Юнайтед трябваше да играе продължения срещу Норич, след като редовното време завърши при резултат 1:1. В 118-ата минута обаче Хари Магуайър се оказа на точната позиция и прати “червените дяволи” на полуфинал.

Челси имаше наглед най-трудната задача, тъй като срещна Лестър на ¼-финалите. Избраниците на Лампард показаха характер и с попадение на Рос Баркли в 63-тата минута елиминираха “лисиците”.

Категория: Футболни новини
Тагове: Арсенал, Манчестър Юнайтед, Челси, Манчестър Сити