Зидан: Ситуацията с Азар е сложна

Зинедин Зидан описа ситуацията с Еден Азар в Реал Мадрид като сложна, след като остави белгийския национал на пейката при победата с 2:1 над Гранада в понеделник.

Ранни голове на Ферлан Менди и Карим Бензема осигуриха победа, която постави Мадрид с една ръка върху трофея на Ла Лига.

Азар пристигна от Челси за 100 млн. евро преди началото на сезона, но серия от контузии - най-вече счупен глезен - го ограничиха до минимална роля в тази кампания.

29-годишният играч има едва 15 участия в лигата, а последното - срещу Алавес, продължи само 8 минути.

След деветата поредна победа на отбора, Зидан каза пред репортери, че състоянието на Азар все още не е задоволително.

„Играчът трябва да е в много, много, много добра форма, за да играе, а той не е напълно добре“, каза той.

"Ситуацията е малко сложна, но се надявам, че той ще е готов на 100% в четвъртък и ще може да помогне на отбора. Той го иска."

Мадрид са домакини на Виляреал в четвъртък, като победа или по-малко от три точки за Барселона в техния мач срещу Осасуна, ще ги направи шампиони.

Източник: FOTMOB

Категория: Футболни новини
Тагове: Ла Лига, Реал Мадрид, Барселона, Зинедин Зидан, Еден Азар