asenlv | Прогноза за Бразилия - Южна Корея | 05.12.2022

2:0
Резултат: 4:1
В поредният шести 1/8 финал от световното първенство в столицата на Катар - Доха на 40000 стадион " 974 " съперници са отборите на Бразилия и Южна Корея. " Селесао " е най- титулуваният тим на подобен форум , след като има в историята си 5 световни титли, а последната такава бе през 2002 година и е единственият отбор в света участвал на всички 22 първенства. На тези финали очаквано са считани за един от фаворитите за нов трофей. Тук започнаха с двубой срещу Сърбия, който спечелиха с 2:0 , след два гола през второто полувреме, но тогава се контузи звездата на отбора- Неймар, който почти сигурно няма да е възстановен и за този двубой. Последва нова победа срещу Швейцария с гол в последните 10 минути и още след вторите двубой , тимът си гарантира място тук и на 99/100 първото място. В последният двубой срещу Камерун логично южно американският отбор не игра с всички сили и дори загуби от съперника си с гол в добавеното време , но това не оказа влияние в крайното класиране на " Кариоките " и за тях сега реално започва първенството. Южна Корея има едно 4-о място през същата 2002 година, когато бяха домакини на турнира заедно с Япония. На тези финали започнаха с равенство срещу Уругвай- 0:0, което се прие сравнително добре. Последва обаче загуба от Гана с 2:3 и кръг преди края на груповата фаза бяха с едва 1 точка и шансовете им да продължат бяха минимални, след като и в последният двубой им предстоеше двубой срещу фаворита в тази група- Португалия. Още в първите минути вече изоставаха в резултата, но в средата на първото полувреме стигнаха до равенството. След драма в добавеното време Корея вкара гол, който в крайна сметка се оказа решаващ, след като Уругвай победи само с 2:0 Гана и след равна голова разлика, но повече вкарани гола се озоваха тук. В този двубой обаче Бразилия ще играе с всички сили и едва ли имат много шансове.
Този сайт използва бисквитки, включително и бисквитки на трети страни, за да функционира коректно. Разбрах