asenlv | Прогноза за Еквадор - Сенегал | 29.11.2022

1:0
Резултат: 1:2
В срещите от група А на световните финали се открива третият последен кръг от груповата фаза на турнира. В единият от двата мача съперници са Еквадор и Сенегал. Този двубой ще се изиграе на 40000 стадион " Халифа " в Уакра, който бе обновен именно за тези финали. " Ла три " остана на 4-ото място в квалификациите в Южна Америка и си гарантира директно място тук. Най- големият им успех е 1/8 финал през 2006 година. Треньор на тима е аржентинецът Густаво Алфаро, който е с 30 години опит на този пост, но за първи път е национален треньор. Тук Еквадор започнаха с отлична игра и без проблемна победа срещу домакините от Катр с 2:0 още през първото полувреме с два гола на звездата на отбора Валенсия и още един негов такъв , който бе отменен. Последва нова добра игра и срещу фаворита в групата и след като именно Еквадор изравни в началото на второто полувреме двата отбора не искаха да рискуват направиха доста удобно и за двата отбора равенство- 1:1 и така тук е необходима само точка за да продължат напред в турнира. Африканският тим има един 1/4 финал на подобен форум в началото на този век. Треньор на отбора е Аниу Сисе, който бе изключително недоволен от резултата в първият двубой тук срещу Нидерландия, където тимът му игра доста добре и бе по добрият през по голямата част от мача, но след две грешки в края на вратарят им загубиха с 0:2.  Все пак Сенегал нямаха такива проблеми срещу домакина на турнира и аутсайдер на това световно- Катар и логично спечелиха с 3:1. Така този двубой и за двата отбора е решаващ. Все пак предимството е на страната на Еквадор.