asenlv | Прогноза за Португалия - Гана | 24.11.2022

2:0
Резултат: 3:2
На стадион "974" в столицата Доха във вторият двубой от група Х и предпоследен от първият кръг съперници са Португалия и Гана. " Мореплавателите " са за 8-и път на световно първенство, а най- големите им успехи са два полуфинала- едно трето и едно четвърто място. На Европейски първенства обаче се представят доста по добре и през 2016 г. печелят турнира. Преди това имат един финал отново през този век, както и три полуфинала. В квалификациите за Катар записаха 7 победи, 2 равенства и 1 загуба, но останаха на 2-ото място и така трябваше да играят два допълнителни плейофни двубоя, в които нямаха проблеми срещу Турция и Северна Македония, където и жребият ги изпрати да бъдат домакини в тези мачове. В Лигата на Нациите остават на второто място в своята група, само на точка от Испания, като това се реши в последният двубой когато загубиха именно от тях с 0:1 с гол в последните минути. Африканският тим е за 4-и път на световно, а най- големият им успех е през 2010 г. , когато достигат до 1/4 финалите. До тук достигнаха доста драматично. В групата си спечелиха 13 точки, колкото имаше и ЮАР и с еднаква голова разлика и еднакви преки двубой, но с вкаран гол повече продължиха в плейофите. Там след две равенства елиминираха Нигерия. Едва ли късмета за " Черните звезди " ще продължи и на финалите.