asenlv | Прогноза за Португалия - Швейцария | 06.12.2022

1:0
Резултат: 6:1
В последният осминафинал, с който ще се определят отборите които ще са в топ 8 на това световно на Националният стадион в страната домакин- Катар в град Лусаил, който е и най- големият с капацитет- 80000 зрители съперници са два добри отбора от Европа- Португалия и Швейцария. Въпреки това и двата отбора никога не са стигали дори до финал. " Мореплавателите " имат едно трето място в историята си и то през 1966 година. На тези финали достигнаха след два плейофни двубоя. Въпреки това те започнаха с победа тук с 3:2 след доста драматичен двубой в края. Последва победа над считаният за техен основен конкурент в групата- Уругвай с 2:0 , но след втори успокоителен гол отново от дузпа в допълнителното време. Още след този двубой , си бяха гарантирали място на 1/8 финалите. В последният двубой излязоха с част от резервите, но голямата звезда, дори в света Кристиано Роналдо отново бе при титулярите. Започнаха успешно и срещу Южна Корея след гол в началото на мача. Поредният обрат обаче отново се случи и след гол в средата на първата част и гол в добавеното време , загубиха с 1:2 , но все пак останаха лидери в групата с 6 точки. " Часовникарите " имат цели 3 четвъртфинала в историята си също далеч във времето. Тук започнаха с минимална , но достатъчна победа срещу Камерун с 1:0, но не играха добре. Последва очаквана загуба от Бразилия с 0:1 след допуснат гол в последните 10 минути и показаха доста добра игра. В решителният двубой срещу Сърбия и двата отбора показаха добър футбол и след обрати още през първото полувреме, в крайна сметка спечелиха с 3:2 с решителен гол в началото на втората част.