asenlv | Прогноза за Южна Корея - Португалия | 02.12.2022

0:1
Резултат: 2:1
В едва 13-ият ден от това световно първенство ще се изиграят последните двубои в груповата фаза. В среща от група Х на стадион " Едюкейшън сити " в Ал Раян с капацитет над 45000 зрители съперници са националните тимове на Южна Корея и Португалия. Символичният домакин от Азия все пак успя в своята история да запише място в топ 4 през 2002 година, където заедно с Япония бяха домакини. В този шампионат след не малко изненади и те успяха да достигнат още в първият си двубой до частична такава и не загубиха срещу един от двата фаворита в групата-Уругвай. Във вторият си двубой тук направиха зрелищен двубой срещу Гана , но в крайна сметка загубиха с 2:3 и шансовете им да продължат минават през задължителна победа в този двубой и на минимална победа на Уругвай в другият двубой от групата. В отбора на символичните гости от Европа. явно има само един проблем, дали звездата на отбора Кристиано Роналдо е готов за най- вероятно последното световно. Именно той остана без отбор точно преди тези финали. Все пак те спечелиха и двата си двубой до момента, но той не убеждава с играта си. Първо победиха драматично африканският си съперник от тази група с 3:2,  а Гана изтърва равенството в последната минута. Последва сравнително по добър двубой за Португалия и след два гола на Бруно Фернандес  спечелиха с 2:0 и така на над 99/100 си гарантираха първото място в групата. За този двубой очаквам да излязат с голяма част от играчите, които са играли по малко в първите двубои.  Въпреки това ще се опитат да са единственият отбор с 9 точки до момента.