asenlv | Прогноза за Япония - Хърватия | 05.12.2022

0:1
Резултат: 1:1
В поредният пети 1/8 финал на световното първенство на 40000 стадион " Ал Джануб " в Уакра съперници са Япония и Хърватия. За отбора от " Изгряващото слънце " това е 4-о участие в елиминациите в историята им, но пък никога не са го преминавали. Те бяха считани за един от двата аутсайдера в групата и това бе абсолютно нормално след като в тази бяха два от последните 4 шампионата- Испания и Германия. Тимът започна с двубой срещу " Бундестима " и до почивката вече губеха в резултата. След 70-ата минута обаче направиха невероятното и вкараха два гола и записаха 3 точки. Последва на пръв поглед лесен двубой за тях срещу Коста Рика, който в първият си двубой загуби с 0:7. Това обаче не се получи и дори записаха загуба с минималното 0:1 и така изтърваха шанса си да се класират още след вторите мачове и поставиха трудно продължаването си напред. В последният двубой ги чакаше Испания, която обаче много трудно щеше да отпадне. Двубоят отново не започна добре и още в началните минути изоставаха. В предвид обаче факта, че в другата група Мароко стана първи и фаворита в двубоя реши да пази сили и логичното стана и Япония не само спечели двубоя , но и стана първи в групата. Европейският тим е настоящият номер 2 в света и след като в първият двубой направиха 0:0 срещу Мароко, последва мач с Канада ,който бе спечелен повече от убедително с 4:1, въпреки че допуснаха първи гол. Това обаче все още не означаваше почти нищо тъй като всички отбори можеха да продължат. Предимството им бе , че и равенство срещу третият на миналото световно щеше да им гарантира място тук. Макар и не много лесно, успяха да го постигнат и завършиха на второто място. В този елиминационен мач обаче едва ли равенството ще им хареса, а и късмета на тези финали за Япония трябва да свърши.