Испания - Малта 7:0

Испания, която вече си беше осигурила място на Евро 2020, победи с лекота Малта в предпоследния си квалификационен мач.

Санти Касорла вкара първия си гол за Испания от четири години, като двама дебютанти също влязоха в списъка на голмайсторите за гръмката победа със 7-0 над Малта в квалификациите за Евро 2020 в петък.

Ветеранът на Виляреал се разписа в 41-та минута, след като Алваро Мората изведе напред отборa, воден от Робърт Морено.

Морено направи седем промени спрямо съставa, който завърши 1-1 с Швеция в последния мач и пусна дебютантите Пау Торес и Дани Олмо през второто полувреме, като всеки от тях се отблагодари с попадение.

Прекрасен изстрел от Пабло Сарабия, лека добавка от впечатляващия Жерар Морено и хубав удар на Хесус Навас в заключителните минути на мача, осигуриха изразителната победа на Испания в Кадиз.

Раул Албиол, Навас и Касорла може да имат комбинирана възраст от 101 години, но те започнаха мача напълно заслужено предвид формата си в първенството. И тримата се представиха отлично и имат всички основания да очакват с нетърпение Европейското първенство догодина.

Какво следва? Испания приключва с квалификациите за Евро 2020 срещу Румъния в Мадрид в понеделник, когато Малта е домакин на Норвегия.

Източник: FOTMOB

Категория: Европейско първенство 2020
Тагове: Евро 2020