Каземиро е половината от Реал Мадрид

Радио MARCA каза, че Зинедин Зидан вече е мислил за Пари Сен Жермен, когато замени Каземиро в 59-ата минута срещу Леванте. Реал Мадрид водеше с 3-1 и доста хора бяха изненадани, че именно бразилецът, а не Хамес Родригес излезе.

Но не, треньорът мислеше за целия сезон и не само за Париж. С Лука Модрич и Феде Валверде, които са контузени, Каземиро започна мача след едва една тренировка, откакто се завърна от Лос Анджелис в четвъртък. Зидан знае, че не може да поема никакви рискове с него.

Четете още: ПСЖ ще се изправи срещу Реал Мадрид без Мбапе и Неймар

Защото днес Каземиро е половината от Реал Мадрид. Звучи като преувеличение, но просто погледнете последните 30 минути срещу Леванте. Гостите се бяха настанили в зоната на Тибо Куртоа, отбелязаха гол и почти изравниха.

Тази отбранителна слабост е причината Каземиро да е от съществено значение. Той прави повече от четиримата защитници накуп и също така играе с по-голяма интензивност. Сякаш това не е достатъчно, но той вкарва и голове, средно повече в сравнение с Модрич и Тони Кроос.

Бразилецът е незаменим в Мадрид. Ако се контузи, Лос Бланкос ще започне да трепери.

Категория: Футболни анализи
Тагове: Ла Лига, Реал Мадрид, Зинедин Зидан, Каземиро