Красив гол на Краев се оказа недостатъчен на Жил Висенте срещу Маритимо (видео)

Божидар Краев реализира шестото си попадение с екипа на Жил Висенте, но неговият отбор инкасира трето поредно поражение в шампионата с 2:1 срещу Маритимо.

В двубой от 27-ия кръг на португалската Примейра лига Маритимо посрещна отбора на Жил Висенте. Очакванията бяха за равностоен мач, в който попаденията да бъдат сравнително малко.

Още в 8-ата минута обаче Божидар Краев даде аванс на своя тим. След неразбирателство в отбраната на домакините, топката попадна на границата на наказателното поле. Българинът се оказа най-съобразителен и заби топката в далечния ъгъл на вратата.

Прочети още: Десподов се превърна в герой за Щурм Грац (Видео)

Преднината на Жил Висенте траеше само 22 минути. Родриго Пиньо реализира за 1:1 в 30-ата минута, а в продължението на първата част бранителят на гостите – Родригао Прадо, си отбеляза автогол.

В 85-ата минута Жил Висенте получи шанс да изравни резултата, но изстрелът на Сандро Лима бе спасен от стража на домакините.

След третата поредна шампионатна загуба, Жил Висенте остана на 11-о място с актив от 30 пункта.