Лайпциг с нова издънка у дома, титлата на Байерн изглежда все по-сигурна

РБ Лайпциг отново не оправда очакванията на своите фенове и оформи резултатен хикс срещу Херта Берлин на собствен терен.

Гостите от столицата започнаха по-силно двубоя и още в 9-ата минута стигнаха до откриващо попадение. Полузащитникът Марко Груич получи подаване от корнер и матира стража на “биковете” с удар от границата на малкото наказателно поле.

Авансът на Херта Берлин се задържа до 24-ата минута, когато Лукас Клостерман реализира с глава след центриране от ъглов удар.

Щутгарт – Хамбургер: Прогноза от Втора Бундеслига

В 68-ата минута домакините излязоха напред в резултата след гол на Патрик Шик, но Херта изравни в 82-рата след точно изпълнена дузпа от Кшищоф Пьонтек.

Това бе второ поредно равенство у дома за “биковете”, след като преди 10 дни завършиха при резултат 1:1 срещу Фрайбург.

Загубените четири пункта от тези два мача ги остават далеч зад Байерн, но петият Байер Леверкузен е само на две точки. Това ще завърже интригата за зона “Шампионска лига”, за която се бори също Борусия М’Гладбах.

Тагове: Бундеслига