Лацио 3-1 Ювентус: Сари с първа загуба начело на биаконерите

Маурицио Сари вкуси поражението за пръв път като треньор на Ювентус, като загуби с 3:1 от Лацио в събота.

Сергей Милинкович-Савич и Фелипе Кайседо отбелязаха за обрат над Ювентус с 3:1 у дома и първа загуба на Маурицио Сари като треньор на биаконерите.

Юве, които завършиха 2-2 със Сасуоло в предния кръг, излязоха напред в резултата чрез Кристиано Роналдо, но получиха изравнителен гол с глава на Луиз Фелипе в последните секунди преди почивката.

Червеният картон на Хуан Куадрадо в 69-та минута отвори широко вратата за Лацио и те се възползваха по най-добрия начин. Луис Алберто асистира прекрасно на Милинкович-Савич, който изведе Лацио напред за 2:1 в 74-та минута.

Имаше време за още драма, като вратарят на Юве Войчех Шчесни спаси дузпа на Чиро Имобиле, а Кайседо добави трето попадение дълбоко в добавеното време, за да осигури на Интер две точки преднина на върха в класирането.

Какво означава това? Юве отново губят точки

36 точки от 15 мача обикновено биха осигурили спокойна преднина на върха, но превъзходният старт на Интер постави отбора на Сари под огромен натиск и те се разпаднаха в столицата.

Със загубите шампионите на Англия и Германия, Манчестър Сити и Байерн Мюнхен, по-рано през деня, смяна на утвърдения елит може би се случва в цяла Европа.

Четете още: Футболна прогноза: Астън Вила - Лестър

Лацио, трети с пет точки зад Интер, ще се счита за част от надпреварата за титлата след седма победа в първа лига - първият им успех у дома над Юве в лигата от 2003 г. насам.

Милинкович-Савич се доказва

По-рано считан за един от най-търсените играчи в световния футбол, профилът на Милинкович-Савич малко се обезцени през последните месеци. Неговият превъзходен победен гол ще привлече вниманието на скаутите по целия континент отново.

Имобиле изненадващо не отбеляза

Въпреки че може би трябваше да вкара през първото полувреме, Юве успя да опази мрежата от основната заплаха на Лацио. Имобиле беше отбелязал в 9 поредни мача в лигата, но това беше рядък ден на неуспех за нападателя. Имаше късмет, че пропусналата дузпа не струваше на отбора му победата.

- За първи път в историята си Лацио спечели седем поредни мача през първия полусезон в Серия А.
- Маурицио Сари загуби първия си мач с Ювентус в 20-ия си мач за сезона. Само трима треньори имаха повече мачове преди първото си поражение във всички състезания: Антонио Конте (43), Честмир Вицпалек (26) и Дидие Дешан (21).
- Кристиано Роналдо вкара първия си гол далеч от дома в Серия А през този сезон.
- Луис Алберто има 11 асистенции в Серия А през този сезон. Той е най-бързият играч, който прави 10 асистенции за един сезон, откакто Серия А е отново с 20 отбора (2004-05).

Какво следва?

Ювентус гостува на Байер Леверкузен в Шампионската лига в сряда, макар че вече си осигури класиране, а на следващия ден Лацио гостува на Рен в Лига Европа.

Разклатеният Юве приема Удинезе в Серия А следващия уикенд, с Лацио гостува на Каляри следващия понеделник.

Източник: FOTMOB

Тагове: Серия А, Кристиано Роналдо, Лацио, Ювентус