Левски и Лудогорец с победи, ЦСКА с престижен хикс срещу корейския първенец

Водещите елитни тимове продължават с подготовката си за пролетния дял. Левски и Лудогорец се поздравиха с победи, докато ЦСКА изтръгна хикс от корейския Чонбук.

Левски стартира зимните си проверки с победа срещу арменския Пюник Ереван. “Сините” поведоха чрез гол на новото попълнение Спиерингс, но три минути по-късно Угочукву от тима на Пюник реализира ответен гол.

В 73-тата минута на срещата символичните гости поведоха с 1:2. Фаулираният Миранян не успя да преодолее Петър Иванов след 11-метровия наказателен удар, но при добавката даде аванс на своя тим. Левски обаче не се предаде и в заключителните минути стигна до пълен обрат.

Здравко Димитров реализира след страхотен индивидуален пробив, а Фелипе Нашименто донесе пълния успех след точно изпълнен фаул от границата на наказателното поле.

Шампионът не среща никакви трудности срещу казахстанския Кайрат. Лудогорец победи с категоричното 6:0 в контролен сблъсък, игран на “Риксос Премиум” в Белек. Разградчани си осигуриха аванс още във втората минута, когато Клаудио Кешеру засече точно центриране на Талеб Тауата. За убедителния успех на Лудогорец спомогнаха още головете на Жоржиньо (39’), Швиерчок (65’ и 76’), Чибота (67’) и Бакалов (70’).

Най-престижна се оказа контролата на ЦСКА, завършила при равенство 0:0. “Червените” се изправиха срещу корейския шампион Чонбук в третата си проверка в Испания.

За първи път обаче избраниците на Милош Крушчич не записаха поражение, опазвайки се от противникови попадения. Притеснителната вест за “червените” е свързана с липсата на креативност в офанзивен план, което бе изтъкнато от наставника на тима. В предните контроли ЦСКА бе надигран от Нюрнберг (0:5) и Шонан Белмаре (0:1).

Категория: Футболни новини
Тагове: Лудогорец