Левски измести ЦСКА от второто място след труден успех под Аязмото

Левски спечели с 2:1 гостуването си на Берое от втория плейофен кръг в efbet Лига.

Двубоят започна по-силно за домакините, които създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Милан Миятович. Първото попадение обаче падна в тяхната врата след груба грешки при изнасяне на топката. Теди Мезаг я подари на Спиерингс, който асистира на Найджъл Робърта за поредния му шампионатен гол.

Радостта на гостите изтрая само 12 минути. В 34’ Ибрахима Конте центрира от левия фланг на “заралии”, а намиращият се на точната позиция Мартин Камбуров заби 24-ия гол в кариерата си срещу Левски.

Виж също: По 6000 привърженици на ЦСКА и Локомотив ще дерат гърла на финала

През втората част Берое отново бе по-дейният състав и имаше своите шансове да излезе напред в резултата, но това така и не се случи.

В 72-рата минута Робърта излезе сам срещу Душан Перниш и оформи крайното 1:2 в полза на “сините”.

Двубоят под Аязмото бе последен за вратаря Милан Миятович и халфа Хали Тиам. Сенегалецът дори получи капитанската лента от Иван Горанов.

Победата прати Левски на второто място с актив от 53 пункта. На точка зад тях е съставът на ЦСКА, а четвъртата позиция е окупирана от Локо Пловдив, който има 50 точки. Берое остана на 6-ото място без шансове за участие в Европа.

Тагове: ЕфБет Лига, Левски