Лестър Сити 0 - 4 Ливърпул: два за Фирмино и 13 точки преднина за "Червените"

Ливърпул си осигури преднина от 13 точки на върха във Висшата лига, след като Роберто Фирмино вкара два пъти при победата с 4:0 над Лестър Сити.

"Червените" не показаха никаква следа от умора, след като спечелиха Световното клубно първенство в Катар миналия уикенд, при победата на най-близките си конкуренти в класирането Лестър в гостуването на техния стадион "Кинг Пауър".

Бившият мениджър на Ливърпул, Брендън Роджърс, стана свидетел на това как неговият отбор изоставаше с един гол на полувремето, след попадение на Фирмино, преди момчетата на Юрген Клоп да вкарат още три пъти за седем минути във второто полувреме.

Смяната Джеймс Милнър направи резултата 2:0 от дузпа, преди втората асистенция на Трент Александър-Арнолд за втори гол на Фирмино, а след това самият той отбеляза за още една стъпка на Ливърпул към дългоочакваната титла.

Какво означава това? Ливърпул вече виждат титлата

Отборът на Клоп беше с 10 точки преднина по Коледа, като само веднъж в историята такова предимство не е водило до титлата - Нюкасъл Юнайтед през 1995-96 г.. Дори Манчестър Сити да намали разликата от 13 точки до 11 в петък, "червените" са с мач по-малко и огромна преднина в средата на сезона.

Лестър изглеждаше като най-вероятната им конкуренцията, но двете поредни загуби - от Сити и Ливърпул предполагат, че друга титла изглежда малко вероятна.

Още асистенции и гол за Александър-Арнолд

Никой играч няма повече асистенции във Висшата лига от началото на сезона от Александър-Арнолд, който вече има 20 с двете в този мач.

Освен това десният бек отбеляза и сам - четвъртия гол, като също така впечатли в защита.

Сьойюнджю подари на Ливърпул решаващ втори гол

Сред "лисиците" имаше доста лоши представяния, включително на Джеймс Мадисън, до голяма степен липсващите Джейми Варди и Евънс, но Сьойюнджю затвори мача за "червените".

Той остави рефера Оливър без избор, когато излишно се наведе след корнер, а Милнър го накара да си плати.