Ливърпул 1 - 0 Евертън: Хлапетата на Клоп продължават напред във ФА Къп

В третия кръг на ФА Къп на "Анфийлд" Къртис Джоунс отбеляза изключителен първи гол при големите и изведе младежите на Ливърпул до впечатляващата победа в дербито на Мърсисайд с 1:0 над Евертън.

Начело на Висшата лига и на осминафинал в Шампионската лига, Ливърпул изглежда беше приоритизирал останалите си ангажименти, давайки възможност на Джоунс да излезе на преден план.

Юрген Клоп включи в стартовия състав новото попълнение Такуми Минамино сред няколко опитни ветерана, но до голяма степен вложи вярата си в млади звезди, които се държаха възхитително срещу опитния отбор на Евертън.

Адриан бе длъжен да направи поредица от спасявания през първото полувреме, преди домакините да овладеят втората част и да отбележат по невероятен начин чрез 18-годишния Джоунс. Евертън продължават да чакат победа в градското дерби, което не им се е случвало от 1999 година.

Какво означава това? Младежите заслужиха похвалите си

От състава на Клоп можехме да предположим, че Купата на ФА е близо до дъното на списъка с приоритети, но младите таланти гарантираха, че няма да има повторение на загубата с 5:0 за ЕФЛ купата в Астън Вила миналия месец - макар и със съдействието на по-възрастни фигури в лицето на Минамино, Ориги, Адам Лалана и Джо Гомес. Превъзходно второ полувреме смути все по-нервния Евертън.

Гол, който той никога няма да забрави

Попадението на Джоунс беше толкова качествено, колкото и навременно. Той завъртя по брилянтен начин топката извън досега на Пикфорд и тя влетя в мрежата точно под напречната греда. Той стана най-младият голмайстор на „червените“ в дербито на Мърсисайд след 18-годишния Роби Фаулър през 1994г.

Скъпи пропуски на Калвърт-Люин

Евертън доминираха през първото полувреме, а Калвърт-Люин, който е в чудесна форма, пропиля няколко чисти положения. Свързван с трансфер за 50 милиона паунда в Манчестър Юнайтед през последните седмици, нападателят стреля право в Адриан в началото на мача, размина се с прекрасно центриране на Тео Уолкът и след това стреля далеч извън целта, когато имаше съотборници, с които да комбинира.

Основни факти:

- Ливърпул включи трима тийнейджъри в стартовия си състав за мърсисайдското дерби от Мърсисайд (Харви Елиът, Неко Уилямс, Джоунс) за първи път от октомври 2012 г. (Рахим Стърлинг, Сусо, Андре Уиздъм), което доведе до равенство 2:2 във Висшата лига на Гудисън Парк под Брендан Роджърс.
- Ориги участва пряко в шест гола в петте си домакински участия срещу Евертън, вкара пет и асистира за победния гол на Джоунс в неделя.
- Евертън са елиминирани в третия кръг на ФА Къп в четири от последните шест кампании, колкото в предишните им 20 кампании.
- Ливърпул остава непобеден в последните си 23 домакински мача срещу Евертън във всички състезания (П13 Р10); те победиха два пъти "карамелите" на "Анфийлд" за един сезон за пръв път след кампанията 1986-87.

Какво следва?

Рядка седмица на почивка предстои на Ливърпул, които гостуват на Тотнъм в събота в мач от Висшата лига. Евертън са домакини на Брайтън и Хоув Албиън по-рано същия ден.

Източник: FOTMOB

Тагове: Ливърпул, Юрген Клоп