Ливърпул 1 - 0 Улвърхемптън: "Червените" завършиха 2019-та с победа, а гостите са бесни на ВАР

Ливърпул ще започне новата година начело на класирането във Висшата лига с 13 точки точки преднина и мач по-малко, над най-близкия си съперник Лестър Сити, след като завърши сензационна 2019 г. с победа с 1:0 над Уулвс на „Анфийлд“, в която те се възползваха от две решения на ВАР.

Голът през първото полувреме на Садио Мане осигури 18-а победа от 19 мача във Висшата лига за отбора на Юрген Клоп, чиито единствени загубени точки досега този сезон бяха в равенството с Манчестър Юнайтед през октомври.

Ударът на Мане обаче беше признат за гол само след проверка на ВАР, съдията Антъни Тейлър първоначално отмени гола заради игра с ръка на Адам Лалана, а Уулвс смятаха, че са изравнили в добавеното време на първото полувреме, само че ударът на Педро Нето бе отменен заради засада.

Четете още: Световното клубно първенство на ФИФА: Ливърпул най-накрая са шампиони!

Раздразнените "вълци" проявиха повече амбиция след почивката, като Адама Траоре и Раул Хименес влязоха от пейката през втората част, но вратарят на Ливърпул Алисън нямаше много работа, тъй като домакините поддържаха безмилостната си форма.

Какво означава това? Ливърпул закръгля 2019 г. по подходящ начин

Тази година ще се превърне в една от най-запомнящите се за клуба, а това говори много при отбор с такава история. Сякаш шестата европейска титла и първата Световна купа не им стигат, отборът на Клоп е удивително последователен във Висшата лига, като единственото им поражение в състезанието през календарната година е това от Манчестър Сити на 3 януари. Ливърпул завърши точка зад Сити с 97 точки предния сезон. Този път изглеждат безмилостни в желанието си да вземат титлата.

Мане отново е героят

И Салах, и Фирмино не успяха да реализират шансовете си, но Мане беше клиничен за откриването за Ливърпул. Нападателят на Сенегал тази година участва в 30 гола във Висшата лига (24 гола, шест асистенции) и изостава единствено от Джейми Варди от Лестър (34).

Дендонкер ще иска да забрави този мач

Леандер Дендонкер реализира по-малко от половината от опитите си за пас и беше особено неточен в чуждата половина от терена, преди да бъде разбираемо заменен 13 минути след началото на второто полувреме.

Какво следва?

Ливърпул, който е непобеден в 50 домакински мача от Висшата лига, посреща Шефилд Юнайтед на "Анфийлд" в четвъртък, докато "Уулвс" имат един ден по-малко да се възстановят, преди гостуването си на Уотфорд.

Източник: FOTMOB

Тагове: Висша лига, Ливърпул, Юрген Клоп