Локомотив с унизително поражение преди финала за купата

Локомотив загуби гостуването си на Лудогорец с 6:1. Поражението идва четири дни преди финала за Купата на България, който противопоставя “смърфовете” срещу ЦСКА.

Разградчани стартираха силно срещата и още в първата минута взеха аванс. Антон Недялков центрира от левия фланг, а най-съобразителен в наказателното поле се оказа Козмин Моци.

До почивката Лудогорец реализира още три попадения. Вандерсон бе точен в 13’ и 22’, а Каули Оливейра отбеляза четвъртия си гол с екипа на “орлите” в 35-ата минута.

Прочети също: Футболна прогноза: Шефилд Юнайтед - Арсенал (FA Cup)

След почивката Локомотив създаде няколко по-опасни нападения и дори стигна до почетно попадение в 67-ата минута. Кенан Муслимович отправи мощен удар по диагонала, който не остави шансове на Владо Стоянов.

Жоржиньо (74’) и Мавис Чибота (87‘) оформиха крайното 6:1 в полза на 9-кратния шампион на България.

Загубата за Локомотив идва няколко дни преди финала за купата срещу ЦСКА. Двубоят ще се проведе в сряда, 1 юли, от 19:15 часа. Очаква се на срещата да бъдат допуснати 6000 привърженици на “черно-белите”.

Тагове: ЕфБет Лига, Лудогорец