Лукас: "Тотнъм не може да плаче заради контузиите"

Лукас Моура предупреди, че Тотнъм не трябва да се самосъжалява за липсата на опции в атака и вярва, че Жозе Моуриньо все още може да постигне успех в кампанията.

"Шпорите" загубиха Хари Кейн вероятно до края на сезона, а Хюн-Мин Сон също е в опасност да пропусне останалата част от 2019-20 г., след като се наложи да бъде опериран заради счупена ръка.

Треньорът Моуриньо каза след загубата с 1:0 от РБ Лайпциг в първия мач от осминафиналите в Шампионската лига, че Тотнъм е "наистина в затруднение" поради липса на остриета в нападение.

Лукас беше натоварен със задачата да ръководи линията заедно с Деле Али в мача в сряда и настоява, че ще продължава да дава всичко от себе си, за да запълни празнотата, оставена от Кейн и Сон.

"Губим двама големи нападатели, но не можем да плачем за това", каза той, цитиран от няколко британски вестника. „Това е част от играта. Всеки отбор има проблеми като този."

"Ще направя всичко възможно да вкарвам голове. Ще дам 100% и ще излезем във втория мач с Лайпциг със силен дух. Имаме качествата да отидем там и да се класираме."

Дузпата на Тимо Вернер даде на Лайпциг заслужена победа с 1:0 на стадион "Тотнъм Хотспър", оставяйки момчетата на Моуриньо с трудна задача за реванша на 10 март.

Въпреки всичко, Тотнъм са доказали, че никога не се отказват - след като достигнаха последния финал на Шампионска лига чрез магически обрат, част от който бе Лукас Моура.

"Можем да обърнем  нещата, играта не е приключила", каза той. Това е резултат, който не искахме. Добре се справихме със системата, която избрахме да играем."

"Имахме възможности да вкараме. Загубихме мача, но не всичко е приключило. Ще се подготвим добре и съм сигурен, че сме способни да отидем там и да се класираме.

"Знаем, че във футбола всичко може да се случи и няма да се откажем. Трябва да вярваме и това правя всеки път."

"Вярвам в Бог. Вярвам в себе си. Вярвам в съотборниците си. Работим усилено и ще видим какво ще се случи."

Източник: FOTMOB

Тагове: Шампионска Лига, Тотнъм, Жозе Моуриньо