Мане пропуска следващите два мача на Ливърпул

Юрген Клоп потвърди, че Садио Мане вероятно ще пропусне следващите два мача на Ливърпул заради мускулно разкъсване.

Сенегалският национал Мане бе заменен поради травма още в първото полувреме на победата на Ливърпул с 2:1 над "Уулвс" миналия четвъртък.

27-годишният играч не беше включен в групата при равенството 2:2 с Шрусбъри Таун в четвъртия кръг на ФА Къп в неделя и ще пропусне пътуването до Уест Хем в сряда.

Въпреки това Клоп очаква Мане да пропусне само още един мач - сблъсъкът у дома срещу бившия си клуб Саутхамптън в събота - тъй като проблемът не е толкова голям, колкото първоначално изглеждаше.

"Садио няма да играе срещу Уест Хем и вероятно срещу Саутхамптън", каза Клоп на пресконференция във вторник.

„След това би трябвало да се оправи, а следващата седмицата би трябвало да е идеална за него да се върне във форма."

"Той има малко мускулно скъсване, което е достатъчно сериозно, за да го извади от игра, но сме имали известен късмет с контузията, тъй като не е сериозна."

"Но когато имаме три мача седмично, това означава, че той отсъства в три мача."

Мане е стартирал 21 от 23-те мача във Висшата лига на Ливърпул през този сезон и е участвал общо 31 пъти във всички състезания.

Източник: FOTMOB

Тагове: Висша лига, Ливърпул, Юрген Клоп