Манчестър Сити 2 - 1 Евертън: Жезус нанесе първа загуба на Анчелоти

Габриел Жезус вкара два гола през второто полувреме за победата на Манчестър Сити с 2:1 над Евертън, което е първо поражение за Карло Анчелоти начело на "карамелите".

Нападателят на Бразилия, Жезус беше върнат в стартовия състав като една от петте промени след победата на Сити срещу Шефилд Юнайтед и се възползва повече от добре от възможността си в сблъсъка в сряда на Етиха̀д Стейдиъм.

Фил Фоден отбеляза гол, който беше отменен заради засада след намеса на ВАР, но домакините засилиха натиска си през второто полувреме и бяха възнаградени чрез бързия дубъл на Жезус.

Преди това Евертън спечели два поредни мача след назначението на Анчелоти и си върна надеждата за поне точка срещу Сити, когато Ричарлисон отбеляза след грешка на Клаудио Браво в 71-ва минута, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.

Какво означава това? Сити скъсяват дистанцията, въпреки промените в състава

Решението на Пеп Гуардиола да смени стартовия състав за този мач може би показва, че той ще даде приоритет на състезанията за купите през втората половина на сезона дори и да твърди, че няма.

Въпреки че остави Серхио Агуеро на резервната скамейка за 90-те минути и вкара само Рахим Стърлинг в добавено време, Сити си свърши работата ефективно и се върна в рамките на 11 точки от лидера Ливърпул, въпреки че "червените" са с два мача по-малко.

Жезус продължава впечатляваща серия

Жезус е вкарал в пет последователни срещи във Висшата лига срещу Евертън с общо седем гола - повече отколкото срещу който и да е друг отбор в състезанието. Той показа блестящ усет и при двата гола, като се вклини между двама защитници, контролира пасовете с крака и намери път покрай Пикфорд.

Срамът на Браво е спестен

Пикфорд не направи блестящи изяви при нито един от головете на Жезус, особено втория път беше преодолян до близката си греда, докато Браво е виновен за попадението на Ричарлисон.

Резервният вратар на Сити сгреши с паса си към Кансело и топката бе в мрежата му секунди по-късно.

Основни факти:

- Този мач беше едва четвъртият мач във Висшата лига, в който бразилски футболисти отбелязаха и за двата отбора (без автоголове).
- Жезус е вкарал повече голове във Висшата лига срещу Евертън (седем), отколкото срещу всеки друг опонент, отбелязвайки тези попадения в последните си пет изяви за лигата срещу тях.
- Жезус участва пряко в 69 гола в своите 75 старта за Сити във всички състезания, като отбеляза 53 и асистира за 16.
- Само Кѐвин Де Бро̀йне (23) има повече асистенции във всички състезания за Манчестър Сити от началото на миналия сезон от Марез (22).
- Ричарлисон отбеляза 20-ия си гол за Евертън в 56-ата си среща във Висшата лига за клуба; само Кевин Кембъл (31), Ромелу Лукаку (43), Тони Коти (44) и Якубу (53) достигнаха 20 гола в по-малко участия за карамелите в състезанието.

Какво следва?

Сити в домакин на отбора от Лига Две Порт Вейл в третия кръг на ФА Къп в събота, докато Евертън гостува на Ливърпул на следващия ден в дългоочакваното дерби.

Източник: FOTMOB

Категория: Футболни новини
Тагове: Висша лига, Пеп Гуардиола, Манчестър Сити