Манчестър Юнайтед 4 - 1 Нюкасъл Юнайтед: Марсиал донесе празничното настроение за "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед се завърна към победите с два гола на Антони Марсиал за триумф с 4:1 над щедрия Нюкасъл Юнайтед на Олд Трафорд.

След като изгуби 2:0 от тогавашния опашкар Уотфорд в последното си гостуване, отборът на Оле Гунар Солскяер изглежда страдаха от коледен махмурлук, тъй като изоставаха в резултата в 17-тата минута чрез гол на Мати Лонгстаф.

До почивката обаче, всичко бе различно. Марсиал изравни за Манчестър Юнайтед в 24-та минута, Мейсън  Гринууд се възползва от грешка в защитата на Нюкасъл, за да отбележи за 2:1, а Маркъс Рашфорд успокои напълно домакините преди почивката, с точен удар с глава в 41-ва минута. След почивката Марсиал отбеляза втория си гол в мача след поредна грешка в противниковата защита.

Какво означава това? "Червените дяволи" имат сериозни пукнатини

Това бе много необходима победа за Солскяер след унизителната загуба от Уотфорд, но норвежецът ще бъде загрижен за начина, по който неговият отбор стартира играта.

Прецизният завършващ удар на Мати Лонгстаф означава, че Манчестър Юнайтед не е имал чиста мрежа във Висшата лига, от победата над Лестър Сити на Олд Трафорд на 14 септември. Дългосрочният растеж ще изисква по-солидни основи, отколкото видяхме досега този сезон, въпреки огромните разходи за привличането на Хари Магуайър и Уан-Бисака.

Марсиал имаше късмет

Бившият нападател на Монако вече има навик да вкарва срещу Нюкасъл - той го направи и в трите си участия срещу тях.

Първият му гол се дължи в много голяма степен на неуспеха на Дубравка да направи това, което изглеждаше като удобно спасяване, макар че вторият му беше възхитително ловък прехвърлящ удар над настъпващия вратар.

Огромни грешки в защитата на Нюкасъл

Ако Дубравка можеше да се справи по-добре при изравнителния гол, то след това Фабиан Шер закопа отбора си, като по невнимание асистира на Гринууд, за да изведе Манчестър Юнайтед напред.

Швейцарският защитник обаче далеч не беше сам в кошмара след Коледа. Шон Лонгстаф накара съотборника си да се почувства малко по-добре с шокираща грешка, което осигури и на двамата нежелани асистенции.

Основни факти:

- Манчестър Юнайтед са спечелили повече мачове (21) и имат по-висок процент победи (81 на сто) в мачовете на 26-ти декември във Висшата лига от всеки друг. Нюкасъл Юнайтед е загубил повече мачове във Висшата лига на тази дата от всички други отбори (14).
- Жълтият картон на Скот Мактоминей за Манчестър Юнайтед след само 24 секунди игра е най-бързият жълт картон, даден в мач от Висшата лига, откакто се събират точни данни за времето на картоните в състезанието (2006-07).
- Мати Лонгстаф е третият играч, който вкара и двата си първи гола във Висшата лига в две отделни участия срещу Манчестър Юнайтед, след Фредерик Люнгберг през 1999 г. и Лейтън Бейнс през 2006 г.
- Марсиал е вкарал във всяко от трите си участия във Висшата лига срещу Нюкасъл на Олд Трафорд (общо 4 гола).
- Мейсън Гринууд отбеляза осем гола във всички състезания през този сезон - единственият юноша с повече в петте големи лиги в Европа е Джейдън Санчо (12).

Какво следва?

Кратка почивка и за двата отбора, тъй като те играят отново в събота. Манчестър Юнайтед се насочва към Бърнли, докато Нюкасъл е домакин на Карло Анчелоти с Евертън.

Източник: FOTMOB

Тагове: Висша лига, Манчестър Юнайтед, Маркъс Рашфорд, Оле Гунар Солскяер