Меси може да пропусне мача с Хетафе след контузията в слабините при победата на Виляреал

Първият старт на сезона на Лионел Меси за Барселона продължи само 45 минути, тъй като аржентинецът бе принуден да напусне, заради контузия на полувремето срещу Виляреал.
Лионел Меси може да пропусне сблъсъка на Барселона през уикенда с Хетафе, след като игра само 45 минути от първия си старт на сезона при победата в ЛаЛига във Вторник вечер над Виляреал.

Меси заменен при почивката след травма в слабините
Меси беше заменен от Осман Дембеле на полувремето на „Камп Ноу“, след като се оплака от проблем в лявата част на слабините, като треньорът на Барса, Ернесто Валверде, разкри след мача: „Това е известен дискомфорт в аддуктора и затова не искахме да рискуваме . "
След като пропусна първите седмици на кампанията поради контузия на прасеца, претърпяна в предсезона, аржентинецът трябваше да изчака нулевото равенство в Шампионската лига миналия Вторник с Борусия Дортмунд, за да направи първото си появяване за 2019/20 година,  като резерва
32-годишният нападател, който в Понеделник вечерта беше награден с наградата за най-добър футболист на FIFA през 2019 г., също влезе от скамейката за Блаугранас в съботното изненадващо поражение в Ла Лига от Гранада.

Дали
Меси ще посрещне сблъсъка с Хетафе този уикенд?
Според съобщенията в каталунските медии, той вече може да бъде готов да се върне в кулоарите, като TV3 предполага, че Барселона ще остави играчът далеч от пътуването в Ла Лига тази Събота, за да се изправи срещу Хетафе като предпазна мярка.

Гризман, Артур донесоха победата на Барселона
Въпреки прекрасния гол на Санти Касорла в края на полувремето, ранните голове на Антоан Гризман и Артур Мело направиха така, че Барса да се върне на победният път с победа с 2: 1 над Виляреал.