Меси с хеттрик при победата на Барса над Селта с 4-1.

Лионел Меси вкара хеттрик в мача срещу Селта снощи, като каталунците победиха с категоричното 4-1 на Ноу Камп и по този начин се върнаха обратно на върха в Ла Лига.

Две от попаденията си той отбеляза от пряк свободен удар, а другото бе от дузпа.

Меси откри резултата в мача след отсъден наказателен удар, след като центриране на Жуниор Фирпо се удари в ръката на защитника на гостите Джоузеф Айдо. Меси застана зад точката за изпълнение на дузпата и реализира хладнокръвно за 1-0.

Лукас Олаза изравни за гостите с отличен удар от пряк свободен удар, но Меси отново постави домакините напред в резултата със сходно попадение едва четири минути по-късно.

Четете оше: Гуардиола: Много добри треньори не печелят нищо, защото нямат играчи като Меси

Меси реализира отново по сходен начин през второто полувреме, а Серхио Бускетс се разписа за крайното 4-1, пет минути преди края на срещата.

Това бе първи мач за Селта Виго под ръководството на новия си мениджър Оскар Гарсия, като, въпреки загубата, гостите впечатлиха с добра и агресивна игра.

Реал Мадрид пък по-рано победи Ейбар с 4:0 като гост и временно застана на първата позиция в таблицата, но с тази победа Барселона си върна първото място с еднакъв брой точки с Белия балет, но с по-добра голова разлика от мадридчани.

Барселона и Реал Мадрид са на първо място, като и двата отбора имат по 25 точки и по всичко личи, че Ел Класико, което ще се изиграе на 18 декември, ще бъде от решаващо значение и за двата тима.