Младоци донесоха трети успех на Арсенал на чужд терен

В двубой от 31-вия кръг на Висшата лига Арсенал победи Саутхямптън с 2:0 на “Сейнт Мерис”.

Гостите бяха с една идея по-активният отбор, създаващ повече опасни ситуации. “Топчиите” имаха своите шансове в началните минути, но до първото попадение се стигна след груба грешка на стража на “светците” – Алекс МакКарти.

В 20-ата минута негов пас бе пресечен от Едуард Нкетиа, който догони топката и даде аванс на своя тим.
През втората част домакините създадоха няколко интересни атаки, но те не завършиха с опасни удари.

Прочети: Борусия Дортмунд излъга Арсенал и Тотнъм за Тома Мюние

Грешно подаване в 84-ата минута към Джак Стивънс принуди бранителя да фаулира Обамеянг. Поради факта, че №5 в състава на Саутхямптън бе последен в защита, Греъм Скот му показа директен червен картон.

Лаказет се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар. Изстрелът му бе блокиран от стената, последва нов шут, който Алекс МакКарти спаси, но Джоузеф Уилок бе наблизо и се възползва от отбитата топка. Младокът отбеляза второто попадение в мача, с което сложи точка на спора.

Победата прати Арсенал на 9-ото място, на шест точки от топ 5. “Светците” остават 14-и в подреждането, но далеч от опасната зона.

Тагове: Висша лига, Арсенал