Морено: Испания рискува твърде много

Испания щяха да спечелят мача в събота, но Норвегия вкара изравнителен гол в продължението, за да доведе резултата до 1-1 и да остави Роберто Морено разочарован.

Дузпа в продължението от Джошуа Кинг беше достатъчна, за да развали партито на Испания, които се стремяха да се класират за Евро 2020.

След мача Морено обсъди лошото настроение в съблекалнята. „Когато ти изравнят в 93-ата минута, няма как да се почувствате добре“, обясни Морено.

“ Но това е част от футбола.“

“Знаехме, че те могат да бъдат опасни в този тип игра.“

„В последните минути бяхме малко нервни и рискувахме твърде много, но това може да се случи на всеки.“

Четете още: Серхио Рамос стана играчът с най-много мачове за националния отбор в историята на Испания

Въпреки неуспеха, Морено избра да разсъждава върху позитивите от играта.

„Хареса ми отношението на отбора.“

“Играчите, които играха, се справиха добре.“

„Мисля, че създадохме шансове да отбележим втори гол, но бих искал да можехме да затваряме тези мачове по-добре.“

Въпреки че изброи няколко добри аспекта от представянето на своя отбор, Морено очакваше повече от играчите в моментите, в които не притежаваха топката.

Четете още: От Коутиньо се изисква повече влияние върху играта на Байерн Мюнхен

“Не ми харесваше да губим контрол и да нямаме търпение.“

„Те бяха по-малко директни, отколкото очаквахме.“

Испания сега е изправена пред трудно препядствие срещу Швеция, но това е мач, който може да ги класира за Европейското първенство по футбол през 2020.